‘JPL-club woedend: uitzonderlijke transfer Club Brugge’

door
‘JPL-club woedend: uitzonderlijke transfer Club Brugge’

Het nieuwste doelwit van Club Brugge is Lucas Noubi (19), een getalenteerde verdediger die momenteel op een zijspoor staat bij Standard. Hoewel Noubi twee seizoenen geleden zijn debuut maakte en potentieel heeft laten zien, speelt hij dit seizoen nauwelijks. Standard is woedend over de moeizaamheid bij contractonderhandelingen en overweegt hem deze zomer te verkopen.

Pierre Locht, CEO van Standard, blijft open over de situatie en erkent de moeilijkheden in de gesprekken, maar benadrukt dat er een moment komt om knopen door te hakken. De voortdurende onzekerheid heeft Standard kwaad gemaakt, vooral omdat ze vinden dat Noubi de situatie uitrekt om volgend seizoen gratis te vertrekken. Ze hebben al vervangers zoals David Bates en Bosko Sutalo aangetrokken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

Club Brugge wil profiteren van impasse

Club Brugge heeft zijn transferhuiswerk al een tijd geleden afgerond, maar blijft altijd alert op interessante kansen, vooral als deze zich binnen de Belgische competitie voordoen. Volgens bepaalde bronnen richten ze hun aandacht op Lucas Noubi (19), een getalenteerde verdediger die momenteel op een zijspoor staat bij Standard.

Noubi maakte twee seizoenen geleden zijn debuut bij de Rouches onder Ronny Deila, maar onder diens opvolger Carl Hoefkens kwam hij vorig seizoen nauwelijks aan spelen toe. Ivan Leko gebruikte hem sporadisch tijdens de Play-offs, maar dit seizoen heeft de jonge verdediger nog geen enkele minuut in het eerste elftal gespeeld.

Dit komt voornamelijk door de moeizame onderhandelingen over een contractverlenging met Standard. Noubi zit in het laatste jaar van zijn contract op Sclessin en de club is vastbesloten om hem te behouden, maar de speler heeft sinds maart alle aanbiedingen van de club afgewezen.

Hierdoor overweegt Standard om hem deze zomer nog te verkopen, voordat hij gratis vertrekt. Club Brugge ziet in hem een veelbelovende kans en hoopt de jonge verdediger naar het Jan Breydelstadion te halen.

Dossier-Noubi maakt Standard woedend

Pierre Locht houdt alle opties nog open. “De gesprekken blijven actief. Lucas heeft de afgelopen maanden veel speeltijd gehad voor zijn leeftijd, wat onze wens om zijn contract te verlengen onderstreept,” vertelde de CEO aan Le Soir.

“We begrijpen zijn zorgen over de toekomst van de club, maar er komt een moment waarop je moet weten hoe je je standpunt moet innemen.”

Volgens Sudinfo heeft het langdurige dossier rond Lucas Noubi Standard erg gefrustreerd en zelfs woedend gemaakt. De club beschuldigt Noubi ervan onterecht veel tijd te rekken en de situatie van de club als een ongeldig excuus te gebruiken om volgend seizoen gratis te vertrekken.

“Deze houding wekt interne irritatie,” meldt de Franstalige krant.

Om de situatie het hoofd te bieden, heeft Standard al stappen gezet door David Bates en Bosko Sutalo aan te trekken als directe concurrenten voor Noubi. Daarnaast is Nathan Ngoy klaar om een belangrijke rol te spelen.

Noubi blijft fouten maken: “Gebeurt nu al zes maanden”

Naast zijn gecompliceerde dossier heeft Lucas Noubi ook geen optimale voorbereiding achter de rug. “Het is moeilijk om consistent te zijn als je één of twee fouten per wedstrijd maakt,” merkte Ivan Leko op over de jonge verdediger.

“Dit gebeurt al zes maanden. Je kunt niet zomaar 100% zijn; je moet 200% geven. Je moet die fouten eruit krijgen, want het eerste kenmerk van een verdediger is betrouwbaarheid.”

Leko benadrukt dat hij Noubi niet wil breken, maar hem juist wil wakker schudden. “Noubi is een goede jongen, hardwerkend en intelligent,” zegt de Kroatische coach. Hoewel zijn intrinsieke kwaliteiten onbetwist zijn, lijkt Noubi soms te nonchalant, wat problemen oplevert in het teamspel.

Hij heeft potentieel, maar heeft de neiging om het te licht op te nemen. In dezelfde wedstrijd kan hij schitterende interventies uitvoeren en vervolgens vergeten om zijn tegenstander te dekken. “Om van een betrouwbare speler naar een blunderaar te gaan”, stelde La Dernière Heure vast.

Is het een gebrek aan concentratie of te veel zelfvertrouwen? Wat de oorzaak ook is, Noubi ervaart nog te vaak momenten van afwezigheid tijdens wedstrijden. Le Soir beschrijft hem als een talent met werkpunten: “Het probleem is dat hij het weet en soms misbruik maakt van zijn grote zelfvertrouwen.”

Hugo Siquet: “Noubi is uitzonderlijk”

Met de bal aan zijn voeten straalt Lucas Noubi charisma en elegantie uit. Zijn blik en intenties zijn voortdurend naar voren gericht, altijd op zoek naar een mooie en efficiënte opbouw. Hij belichaamt het profiel van de moderne verdediger die zowel stevig in de duels kan zijn als de bal met finesse kan behandelen.

“Op technisch vlak staat hij boven de anderen. Hij kan met beide voeten spelen en een bal 80 meter ver sturen zonder al te veel moeite,” stelt Joseph Laumann, zijn voormalige coach bij SL16 en nu assistent-trainer van de Ghanese nationale ploeg, in een interview met La Dernière Heure. “Weinig spelers hebben deze natuurlijke kwaliteit.”

Op negentienjarige leeftijd straalt Noubi al een opmerkelijke volwassenheid uit. Hij kan na een slecht resultaat voor de media verschijnen en toont veel betrokkenheid bij zijn professionele carrière.

Vorig seizoen sprak Hugo Siquet, ex-Rouche en destijds bij Cercle Brugge, vol lof over Noubi. “Ik kende hem niet echt. Hij is 2-3 jaar jonger dan ik, maar elke keer als hij het veld opgaat, is hij indrukwekkend. Zijn leeftijd is uitzonderlijk, hij toont veel agressie en levert heel goede prestaties. We moeten voor deze spelers zorgen, zij zijn de toekomst van de club,” aldus Siquet.

In juni werd Noubi zelfs opgenomen in de lijst van 100 genomineerden voor de Golden Boy door Tuttosport, waar hij op de 92ste plaats stond. Met zijn snelheid, sterke duelkracht, groot loopvermogen en gezonde agressiviteit heeft Noubi al veel potentieel laten zien.

“Hij boekt vooruitgang. Hij weet hoe hij moet verdedigen en kan ook vooruit spelen,” voegt ploeggenoot Merveille Bokadi toe.

Club Brugge moet Noubi halen

Meest recent

Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

22
22
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

47
47
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

18
18
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

21
21
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

133
133
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

62
62
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

295
295
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

260
260
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

71
71
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

528
528
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

60
60
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

482
482
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

394
394
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

206
206
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

111
111
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

96
96
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

242
242
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

95
95
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

113
113
Club Brugge voor transferbom? 25 miljoen voor ‘nieuwe Yamal’

Club Brugge wordt genoemd in een transferdossier dat alle kanten opgaat. Voor een piepjonge ...

469
469
Met Duivels naar WK? Vertonghen geeft grote hint

De Rode Duivels staan deze zomer voor een grote uitdaging op het WK. Sinds de laatste wereldbeker ...

15
15
Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Na een zes op zes leek Anderlecht weer vertrokken te zijn in de Champions' Play-Off, maar donderdag ...

421
421
Enorme opluchting STVV: nieuw rampscenario afgewend

Op de vierde speeldag heeft STVV eindelijk zijn eerste zege van de Champions' Play-Off kunnen ...

67
67

Meer sportnieuws