‘JPL-club woedend: uitzonderlijke transfer Club Brugge’

door
‘JPL-club woedend: uitzonderlijke transfer Club Brugge’

Het nieuwste doelwit van Club Brugge is Lucas Noubi (19), een getalenteerde verdediger die momenteel op een zijspoor staat bij Standard. Hoewel Noubi twee seizoenen geleden zijn debuut maakte en potentieel heeft laten zien, speelt hij dit seizoen nauwelijks. Standard is woedend over de moeizaamheid bij contractonderhandelingen en overweegt hem deze zomer te verkopen.

Pierre Locht, CEO van Standard, blijft open over de situatie en erkent de moeilijkheden in de gesprekken, maar benadrukt dat er een moment komt om knopen door te hakken. De voortdurende onzekerheid heeft Standard kwaad gemaakt, vooral omdat ze vinden dat Noubi de situatie uitrekt om volgend seizoen gratis te vertrekken. Ze hebben al vervangers zoals David Bates en Bosko Sutalo aangetrokken.

LEES OOK: Opstelling Club Brugge: Hayen met grote verrassing

Club Brugge wil profiteren van impasse

Club Brugge heeft zijn transferhuiswerk al een tijd geleden afgerond, maar blijft altijd alert op interessante kansen, vooral als deze zich binnen de Belgische competitie voordoen. Volgens bepaalde bronnen richten ze hun aandacht op Lucas Noubi (19), een getalenteerde verdediger die momenteel op een zijspoor staat bij Standard.

Noubi maakte twee seizoenen geleden zijn debuut bij de Rouches onder Ronny Deila, maar onder diens opvolger Carl Hoefkens kwam hij vorig seizoen nauwelijks aan spelen toe. Ivan Leko gebruikte hem sporadisch tijdens de Play-offs, maar dit seizoen heeft de jonge verdediger nog geen enkele minuut in het eerste elftal gespeeld.

Dit komt voornamelijk door de moeizame onderhandelingen over een contractverlenging met Standard. Noubi zit in het laatste jaar van zijn contract op Sclessin en de club is vastbesloten om hem te behouden, maar de speler heeft sinds maart alle aanbiedingen van de club afgewezen.

Hierdoor overweegt Standard om hem deze zomer nog te verkopen, voordat hij gratis vertrekt. Club Brugge ziet in hem een veelbelovende kans en hoopt de jonge verdediger naar het Jan Breydelstadion te halen.

Dossier-Noubi maakt Standard woedend

Pierre Locht houdt alle opties nog open. “De gesprekken blijven actief. Lucas heeft de afgelopen maanden veel speeltijd gehad voor zijn leeftijd, wat onze wens om zijn contract te verlengen onderstreept,” vertelde de CEO aan Le Soir.

“We begrijpen zijn zorgen over de toekomst van de club, maar er komt een moment waarop je moet weten hoe je je standpunt moet innemen.”

Volgens Sudinfo heeft het langdurige dossier rond Lucas Noubi Standard erg gefrustreerd en zelfs woedend gemaakt. De club beschuldigt Noubi ervan onterecht veel tijd te rekken en de situatie van de club als een ongeldig excuus te gebruiken om volgend seizoen gratis te vertrekken.

“Deze houding wekt interne irritatie,” meldt de Franstalige krant.

Om de situatie het hoofd te bieden, heeft Standard al stappen gezet door David Bates en Bosko Sutalo aan te trekken als directe concurrenten voor Noubi. Daarnaast is Nathan Ngoy klaar om een belangrijke rol te spelen.

Noubi blijft fouten maken: “Gebeurt nu al zes maanden”

Naast zijn gecompliceerde dossier heeft Lucas Noubi ook geen optimale voorbereiding achter de rug. “Het is moeilijk om consistent te zijn als je één of twee fouten per wedstrijd maakt,” merkte Ivan Leko op over de jonge verdediger.

“Dit gebeurt al zes maanden. Je kunt niet zomaar 100% zijn; je moet 200% geven. Je moet die fouten eruit krijgen, want het eerste kenmerk van een verdediger is betrouwbaarheid.”

Leko benadrukt dat hij Noubi niet wil breken, maar hem juist wil wakker schudden. “Noubi is een goede jongen, hardwerkend en intelligent,” zegt de Kroatische coach. Hoewel zijn intrinsieke kwaliteiten onbetwist zijn, lijkt Noubi soms te nonchalant, wat problemen oplevert in het teamspel.

Hij heeft potentieel, maar heeft de neiging om het te licht op te nemen. In dezelfde wedstrijd kan hij schitterende interventies uitvoeren en vervolgens vergeten om zijn tegenstander te dekken. “Om van een betrouwbare speler naar een blunderaar te gaan”, stelde La Dernière Heure vast.

Is het een gebrek aan concentratie of te veel zelfvertrouwen? Wat de oorzaak ook is, Noubi ervaart nog te vaak momenten van afwezigheid tijdens wedstrijden. Le Soir beschrijft hem als een talent met werkpunten: “Het probleem is dat hij het weet en soms misbruik maakt van zijn grote zelfvertrouwen.”

Hugo Siquet: “Noubi is uitzonderlijk”

Met de bal aan zijn voeten straalt Lucas Noubi charisma en elegantie uit. Zijn blik en intenties zijn voortdurend naar voren gericht, altijd op zoek naar een mooie en efficiënte opbouw. Hij belichaamt het profiel van de moderne verdediger die zowel stevig in de duels kan zijn als de bal met finesse kan behandelen.

“Op technisch vlak staat hij boven de anderen. Hij kan met beide voeten spelen en een bal 80 meter ver sturen zonder al te veel moeite,” stelt Joseph Laumann, zijn voormalige coach bij SL16 en nu assistent-trainer van de Ghanese nationale ploeg, in een interview met La Dernière Heure. “Weinig spelers hebben deze natuurlijke kwaliteit.”

Op negentienjarige leeftijd straalt Noubi al een opmerkelijke volwassenheid uit. Hij kan na een slecht resultaat voor de media verschijnen en toont veel betrokkenheid bij zijn professionele carrière.

Vorig seizoen sprak Hugo Siquet, ex-Rouche en destijds bij Cercle Brugge, vol lof over Noubi. “Ik kende hem niet echt. Hij is 2-3 jaar jonger dan ik, maar elke keer als hij het veld opgaat, is hij indrukwekkend. Zijn leeftijd is uitzonderlijk, hij toont veel agressie en levert heel goede prestaties. We moeten voor deze spelers zorgen, zij zijn de toekomst van de club,” aldus Siquet.

In juni werd Noubi zelfs opgenomen in de lijst van 100 genomineerden voor de Golden Boy door Tuttosport, waar hij op de 92ste plaats stond. Met zijn snelheid, sterke duelkracht, groot loopvermogen en gezonde agressiviteit heeft Noubi al veel potentieel laten zien.

“Hij boekt vooruitgang. Hij weet hoe hij moet verdedigen en kan ook vooruit spelen,” voegt ploeggenoot Merveille Bokadi toe.

Club Brugge moet Noubi halen

Meest recent

Eerste zege voor Mönchengladbach, driepunter voor Leipzig

In de Bundesliga kijkt iedereen uit naar de topper van 18u30 tussen Bayern München en Bayer ...

8
8
Opstelling Club Brugge: Hayen met grote verrassing

Club Brugge heeft nog eens nood aan een overtuigende zege. Met de komst van FCV Dender lijken ze ...

74
74
Vanderbiest: "Dat heeft Anderlecht niet graag"

KV Mechelen is bezig aan een zeer goed seizoen. Ze trekken vanavond met de nodige ambitie naar het ...

67
67
De data onder Hasi: één sector top, één pure middelmaat

RSC Anderlecht moet vandaag winnen van KV Mechelen. Anders lijkt het einde verhaal te zijn voor ...

44
44
'Club Brugge ruikt extra geld: Premier League vult de kassa'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

211
211
Guardiola over Premier League: "Het is zoals de NBA"

De Premier League is al jaren de competitie waar het meeste geld in omgaat. Het wordt ook aanzien ...

22
22
Boze Cetinkaya: "Daar ligt het toch niet aan?"

KVC Westerlo werd door Beerschot uitgeschakeld in de Beker van Belgie. Vicevoorzitter Hasan ...

33
33
Anderlecht met luxeprobleem: Coucke aan zet?

RSC Anderlecht kent alweer een pover seizoen. Ook vorig jaar was het niet veel soeps. De echte stap ...

534
534
Kompany klaar voor nieuw spektakel: "Een topper!"

Vincent Kompany levert uitstekend werk bij Bayern München. Hij heeft geschiedenis geschreven ...

56
56
"Hasi? Het is normaal dat de fans hem viseren"

Besnik Hasi kreeg de afgelopen dagen steun in bepaalde media. Brian Riemer werd bijvoorbeeld veel ...

63
63
Patrick Vieira weer ontslagen na dramatische reeks

Patrick Vieira was een geweldige voetballer, maar zijn trainerscarrière is voorlopig ...

18
18
'Anderlecht verbaast: kandidaat-opvolger Hasi bekend'

De crisis loert alweer om de hoek bij RSC Anderlecht, waar Besnik Hasi zijn stoel wankelt als nooit ...

444
444
Genk recupereert sterkhouders: Fink hakt knopen door

KRC Genk gaat zondag op bezoek bij Westerlo. Na twee gelijke spelen op een rij hoopt Thorsten Fink ...

130
130
“Ja, ik doe het nog” – Van Gucht zorgt voor opschudding

Het was een ochtend met een hoek af in De Weekwatchers, het radioprogramma van Ruben Van Gucht op ...

244
244
Coucke vs. Renard: Hasi veroorzaakt rel bij Anderlecht

D-Day voor Besnik Hasi, die maar best kan winnen van zijn ex-club KV Mechelen wil hij nog aanblijven ...

425
425
Uitstel van executie: nieuwe wending in soap rond DAZN

Even leek er een rampscenario in de maak, maar vrijdag besloot DAZN om de volgende schijf van het ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'Club kan cashen, Hein naar Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

534
534
Paniek bij NAC: keuze van Hoefkens eindigt in haatstorm

Bij onze noorderburen heeftlandgenoot Carl Hoefkens opnieuw moeten tonen dat voetbal soms meer ...

78
78
Kompany stuit plots op groot probleem bij Bayern

Vincent Kompany is records aan het breken bij Bayern München. De Duitse grootmacht heeft de ...

165
165
Ilaimaharitra maakt Charleroi belachelijk na zege Standard

Marco Ilaimaharitra was jarenlang een sterkhouder op het middenveld van Sporting Charleroi, maar nu ...

139
139
Lauberbach kan Hasi verwoesten: "Nog nooit meegemaakt"

RSC Anderlecht en KV Mechelen kijken elkaar recht in de ogen deze speeldag van de Jupiler Pro ...

151
151
Radja Nainggolan gooit alles op tafel: “Een minigangster”

Radja Nainggolan komt de afgelopen weken vaak in de media. Eerst was de middenvelder van KSC Lokeren ...

74
74
'Courtois start oorlog: Real met rug tegen de muur'

Real Madrid doet het dit seizoen behoorlijk onder Xabi Alonso. Afgelopen speeldag werd nog de ...

201
201
Dieptepunt bij Anderlecht bereikt: “Géén titelambities meer”

RSC Anderlecht snakt al jaren naar een prijs, maar ook dit seizoen rommelt het bij Paars-Wit. De ...

354
354
Maskers vallen af bij Toby Alderweireld: "Het doet pijn..."

Het was een onthulling die niemand koud liet. Na weken van geruchten en giswerk kwam eindelijk het ...

25
25

Meer sportnieuws